Skip to content

Gisle Grave gratulerer Interimleder med 25 år

21.10.2026

Gisle Grave ble kåret til Årets interimleder 2022 for oppdraget i Presto Brannteknikk. Han gikk inn som CFO i en krevende periode og tok senere over som daglig leder. Hans første møte med interimledelse var på Interimdagen for drøyt ti år siden. Siden den gang har han gjennomført flere oppdrag. 

Han sendte oss følgende gratulasjon:

«Gratulerer med 25 år! Takk for introduksjonen til interimledelse. Da jeg første gang deltok på Interimdagen for 8–10 år siden, visste jeg lite om interimledelse. Jeg var nysgjerrig, men også usikker på hva denne arbeidsformen egentlig innebar, og om den kunne være noe for meg. Gjennom Interimleders arbeid med å synliggjøre faget og samle mennesker med erfaring og innsikt, fikk jeg et innblikk i en arbeidsform som senere skulle bli en viktig del av min egen yrkesreise. Derfor vil jeg takke dere. Ikke bare for oppdragene og samarbeidet gjennom årene, men for den rollen dere har spilt i å etablere interimledelse som et kjent og respektert alternativ i norsk næringsliv. Gratulerer med de første 25 årene!»

Gisle Grave, interimleder

Juryen beskrev ham som en leder som får alle med seg, ser løsninger og muligheter, og raskt får respekt i kraft av måten han utøver lederrollen på. I dag er han partner i TNG Consulting. Les mer om kåringen av Årets interimleder 2022 her.

 

Early Bird til Interimdagen 2027